Ruka

**Ruka-skitoernooi**

Het Ruka-skitoernooi is een jaarlijks skisprungevenement dat wordt gehouden in de noordelijke Finse stad Ruka. Het toernooi is een onderdeel van de FIS Wereldbeker Schansspringen en wordt gehouden op een van de grootste skischansen ter wereld, de Ruka-schans.

Het toernooi is een populaire bestemming voor skisprungliefhebbers, niet alleen vanwege de spannende wedstrijden, maar ook vanwege de prachtige omgeving. De toeschouwers kunnen genieten van het adembenemende uitzicht op de besneeuwde bossen en meren rondom de schans.

Het toernooi wordt meestal gehouden in november of december en bestaat uit vier wedstrijden: twee individuele wedstrijden voor mannen en twee individuele wedstrijden voor vrouwen. De winnaars van de individuele wedstrijden krijgen een gouden medaille, terwijl de tweede en derde plaats een zilveren en bronzen medaille krijgen.

Naast de individuele wedstrijden wordt er ook een teamwedstrijd gehouden, waarbij teams van vier springers strijden om de gouden medaille.

Het Ruka-skitoernooi is een belangrijk evenement in de skisprungkalender en trekt de beste springers ter wereld aan. Het toernooi is ook een belangrijke bron van inkomsten voor de lokale gemeenschap en trekt jaarlijks duizenden toeristen aan.