Hide Esports

Live Scores

Voetbal China - Beker 00' Nanjing City View Cangzhou Mighty Lions Cangzhou Mighty Lions
Voetbal Esoccer Battle - 8 minuten speeltijd 06/23 11:18 AC Milan (Upcake22) Esports View Benfica (dm1trena) Esports
Voetbal Esoccer GT Leagues – 12 mins play 01' Barcelona (Raul) Esports 0-0 Girona (Saigon) Esports
Voetbal Esoccer GT Leagues – 12 mins play 01' A.Madrid (Mars) Esports 0-0 Real Madrid (Anthem) Esports
Voetbal Esoccer Adriatic League - 10 minuten speeltijd 02' Lazio (Jason) Esports 0-1 Inter (Spiderman) Esports
Voetbal Esoccer Adriatic League - 10 minuten speeltijd 02' Juventus (MisterX) Esports 3-0 AC Milan (Iron) Esports
Voetbal Esoccer Battle - 8 minuten speeltijd 03' England (Arcos) Esports 1-0 Germany (nikkitta) Esports
Voetbal Esoccer Battle - 8 minuten speeltijd 03' Portugal (Senior) Esports 1-1 Argentina (Koftovsky) Esports
Voetbal Esoccer H2H GG League - 8 speelminuten 07' Tottenham (FAME) Esports 1-1 Aston Villa (SPIDER) Esports
Voetbal Litouwen - II Lyga 07' FK Sveikata [10] FK Sveikata 0-0 FK Sirvena [11]
Voetbal Esoccer Battle - 8 minuten speeltijd 08' Newcastle (d1pseN) Esports 2-2 AC Milan (Upcake22) Esports
Voetbal Esoccer Battle - 8 minuten speeltijd 09' Benfica (dm1trena) Esports 1-3 Sevilla (Jekunam) Esports
Voetbal Zuid-Afrika - Tweede divisie - Dames 11' Portia FC - Dames 0-0 Mbekweni Sundowns - Dames
Voetbal Litouwen - A Lyga 15' FK Kauno Zalgiris [4] FK Kauno Zalgiris 0-0 Hegelmann Litauen [2] Hegelmann Litauen
Voetbal Zweden - Ettan Norra 15' Friska Viljor FC [14] Friska Viljor FC 0-0 Taby FK [16] Taby FK
Voetbal Zuid-Afrika - League - Dames 15' TS Galaxy - Dames 0-0 University of Pretoria - Dames
Voetbal Zweden - Division 2 Norra Svealand 17' [6] Viggbyholms IK 0-0 Sandvikens AIK FK [13]
Voetbal Noorwegen - 2. Divisjon - Groep 1 17' Ørn Horten [12] Ørn Horten 0-0 Vard Haugesund [11] Vard Haugesund
Voetbal Zweden - Ettan Norra 17' Umeå FC [1] Umeå FC 0-0 AFC Eskilstuna [12] AFC Eskilstuna
Voetbal Filipijnen - PFL 18' [13] Tuloy FC 1-1 Davao Aguilas FC [5] Davao Aguilas FC
Voetbal Zweden - Division 2 Norra Svealand 18' IK Franke [3] IK Franke 0-0 Osteraker United [5] Osteraker United
Voetbal Ethiopië - Premier League - Dames 19' Ethio Electric FC - Dames 0-0 Arba Minch - Dames
Voetbal Taiwan - Premier League 45' Hang Yuen [6] Hang Yuen 0-0 Ming Chuan University [7]
Voetbal China - Yi League 54' [10] Haikou Mingcheng 1-1 Ganzhou Ruishi [7]
Voetbal Zweden - Ettan Norra 55' FBK Karlstad [13] FBK Karlstad 0-1 Piteå IF [15] Piteå IF
Voetbal Japan - J2 League 55' Tokushima Vortis [15] Tokushima Vortis 0-0 Mito Hollyhock [17] Mito Hollyhock
Voetbal Zuid-Korea - K League 2 55' Bucheon FC 1995 [8] Bucheon FC 1995 0-2 Chungbuk Cheongju [9] Chungbuk Cheongju
Voetbal Bhutan - Premier League 56' Daga United FC 1-1 Phuentsholing Heroes FC
Voetbal Zuid-Korea - K League 2 57' Gimpo FC [6] Gimpo FC 1-0 Busan I Park [7] Busan I Park
Voetbal Noorwegen - 2. Divisjon - Groep 2 57' Gjovik/Lyn [13] Gjovik/Lyn 0-0 Alta [11] Alta
Voetbal Spanje - Tercera - Play-offs 57' CD Colonia Moscardo 1-0 CE L'hospitalet CE L'hospitalet
Voetbal Zuid-Korea - K League 2 57' Ansan Greeners FC [13] Ansan Greeners FC 1-2 Cheonan City [11] Cheonan City
Voetbal Spanje - Tercera - Play-offs 58' Mallorca B Mallorca B 1-0 L'Entregu CF L'Entregu CF
Voetbal Zuid-Korea - K4 League 58' Pyeongtaek Citizen FC 1-0 Seoul Nowon United FC
Voetbal Singapore - Premier League 59' Lion City Sailors FC [3] Lion City Sailors FC 3-1 Albirex Niigata Singapore [7] Albirex Niigata Singapore
Voetbal Spanje - Tercera - Play-offs 59' Portugalete Portugalete 1-0 Union Sur Yaiza Union Sur Yaiza
Voetbal Litouwen - II Lyga 61' [7] FK Dembava 3-1 FK Neptunas Klaipeda II [9]
Voetbal Spanje - Regionale competitie - Play-offs 79' Atletico Restinga 1-3 CD Anaza
Voetbal Maleisië - Super League 86' Selangor [4] Selangor 2-1 Perak [9] Perak
Basketbal FIBA 3x3 World Tour 0 - 10:00 Ub 3x3 0-0 Princeton 3x3
Basketbal Ebasketball H2H GG League - 4x5min 1 - 03:31 DAL Mavericks (OMEN) Esports 2-0 PHX Suns (COMBO) ESports
Basketbal Interland U20 - Dames 1 - 10:00 Portugal U20 - Dames Portugal U20 - Dames 0-0 Spanje U20 - Dames Spanje U20 - Dames
Basketbal Ebasketball Battle - 4x5 minuten 3 - 04:11 BOS Celtics (Resarke) Esports 37-35 LA Lakers (Andrik) Esports
Basketbal Oeganda - NBL - Dames 2 - 10:00 UCU Lady Canons - Dames 15-10 A1 Challenge - Dames
Basketbal Ebasketball Battle - 4x5 minuten 3 - 03:30 ORL Magic (blaylockk) Esports 38-28 MEM Grizzlies (RINT) Esports
Basketbal Indonesiё - IBL 2 - 10:00 Pelita Jaya Jakarta [4] Pelita Jaya Jakarta 24-30 Rans Simba [5]
Basketbal Senegal - Divisie 1 1 - 05:02 US Ouakam 9-4 ASUC Sports
Basketbal Interlands - Dames 4 - 09:37 Spanje - Dames Spanje - Dames 50-37 China - Dames China - Dames
Basketbal The Asian Tournament 2 - 09:28 Zamboanga Valientes 23-27 Pola Pilipinas RPG
Basketbal Basketbal wedstrijden 1 - 10:00 Henan Shedianlaojiu 0-0 Wuhan Kunpeng
Volleybal FIVB Nations League Japan [6] Japan 17-16 Verenigde Staten [11] Verenigde Staten
Volleybal Wedstrijden CAAP UFABC 12-17 ICBIO USP
Volleybal FIVB Nations League Cuba [9] Cuba 16-23 Polen [2] Polen
Volleybal FIVB Nations League - Dames 21-25,28-26 Brazilië - Dames [1] Brazilië - Dames 15-18 Polen - Dames [3] Polen - Dames
Volleybal Indonesië - Proliga - Dames 27-25,17-25 [1] Popsivo Polwan - Dames 8-5 Jakarta BIN - Dames [2]
Honkbal CPBL 06/23 09:05 [5] Wei-Chuan Dragons 0-4 Uni-Lions [1]
Honkbal CPBL 06/23 09:05 [4] Fubon Guardians 2-3 Rakuten Monkeys [2]
Honkbal CPBL 06/23 09:05 [3] CITIC Brothers 6-2 TSG Hawks [6]
Honkbal Korea - KBO 06/23 08:00 Hanwha Eagles - Wedstrijd 2 [7] Hanwha Eagles - Wedstrijd 2 1-4 KIA Tigers - Wedstrijd 2 [1] KIA Tigers - Wedstrijd 2
Honkbal Korea - KBO 06/23 08:00 Doosan Bears - Wedstrijd 2 [4] Doosan Bears - Wedstrijd 2 3-7 Samsung Lions - Wedstrijd 2 [2] Samsung Lions - Wedstrijd 2
Honkbal Korea - KBO 06/23 08:00 NC Dinos [6] NC Dinos 8-6 SSG Landers [5] SSG Landers
Honkbal Korea - KBO 06/23 08:00 KT Wiz - Wedstrijd 2 [9] KT Wiz - Wedstrijd 2 4-2 LG Twins - Wedstrijd 2 [3] LG Twins - Wedstrijd 2
Tennis WTA - Bad Homburg - DD 0-0 Olmos/Panova 0-0 Kalashnikova/Sizikova
Tennis ITF M25 - Klosters 0-0 Niklas Waldner 0-0 Alexander C Parker
Tennis ATP - Mallorca 15-30 [107] Adam Walton 0-0 Daniel Masur [299]
Tennis ITF - W15 Hillcrest - Kwal. 40-15 Erin McKenzie 0-0 Nao Phang Ziyi
Tennis ATP - Eastbourne 40-15 [346] James McCabe 2-0 Charles Broom [235]
Tennis ATP - Mallorca 0-0 [51] Nuno Borges 1-2 Alex Michelsen [61]
Tennis WTA - Birmingham 40-30 [41] Yulia Putintseva 2-0 Ajla Tomljanovic [190]
Tennis Challenger - Milaan 40-15 [387] Federico Gaio 2-1 Blake Mott [360]
Tennis WTA - Berlijn 0-0 [5] Jessica Pegula 4-3 Anna Kalinskaya [24]
Tennis ITF - M15 Cluj Napoca 0-40 Mariano Tammaro 2-3 Bogdan Pavel
Tennis Challenger - Milaan 15-40 [491] Gerald Melzer 4-4 Alessandro Giannessi [344]
Tennis ITF - M25 Brussel 0-0 Ilian Borlee 3-6,0-0 Piet Steveker
Tennis ITF - M25 Bourg-en-Bresse 30-30 Nicolas Colne 3-3 Valentin Faure
Tennis ITF - M25 Hillcrest 0-0 Matthew Harris 6-3,0-0 Vasilios Caripi
Tennis ITF - M25 Bourg-en-Bresse 15-0 Sabi Roi 4-5 Diego Jarry Fillol
Tennis ITF - W35 Klosters 30-30 Jana Bojovic 6-0,4-1 Stefaniya Pushkar
Tennis ITF - M25 Hillcrest 15-0 Darrshan Suresh 7-5,0-0 Daniel Calver
Tennis ITF - M25 Brussel 30-30 Christos Glavas 6-2,4-0 Louis-Lou Langenaken
Tennis WTA - Eastbourne 0-0 [76] Petra Martic 3-6,2-4 Elina Avanesyan [74]
Tennis WTA - Eastbourne 0-0 [47] Anhelina Kalinina 7-6,0-3 Lauren Davis [286]
Tennis WTA - Eastbourne 0-0 Magda Linette 6-3,3-4 Ranah Akua Stoiber
Tennis ITF M25 - Klosters 30-30 Arenui Luethi 3-6,1-1 Maximilian Homberg
Tennis ITF M25 - Klosters 15-15 Nicola Rispoli 6-0,5-3 Justin Lenders
Tennis ATP - Mallorca 0-0 [86] Maximilian Marterer 6-4,3-4 Abdullah Shelbayh [223]
Tennis WTA - Bad Homburg - DD 0-0 Khromacheva/Martins 4-6,4-4 Danilina/Xu
Tennis WTA - Bad Homburg 30-40 [27] Dayana Yastremska 4-6,4-1 Mirra Andreeva [23]
Tennis ITF - M25 Brussel 40-15 Ids Waterbolk 6-3,1-4 Mao Poels
Tennis ITF M25 - Klosters 30-0 Jeremy Schifris 7-5,0-0 Matteo Meneghetti
Tennis ATP - Halle - HD 2-1 Bolelli/Vavassori 7-6,6-6 Krawietz/Puetz
Tennis ITF - M25 Hillcrest 40-30 Yash Yadav 5-7,4-2 Valentino Conte
Tennis Challenger - Milaan 30-0 [416] Gabriel Debru 7-5,2-3 Nino Serdarusic [378]
Tennis ITF M15 - Nyiregyhaza 0-0 [358] Dan Alexandru Tomescu 6-7,1-4 Franco Roncadelli [276]
Tennis ITF - W50 Ystad 30-15 [274] Irene Burillo Escorihuela 3-6,6-3,0-4 Berfu Cengiz [288]
Tennis ITF - M25 Bourg-en-Bresse 40-40 Alexander Aney 7-5,0-0 Antoni Fabre
Paardenraces AUS Sha Tin 06/23 12:10 - Sha Tin View
Paardenraces AUS Sha Tin 06/23 11:35 - Sha Tin View
Paardenraces Dortmund 06/23 11:30 Dortmund View
Paardenraces Scottsville (SA 06/23 11:20 Scottsville (ZA) View
Paardenraces JPN Kochi 06/23 11:20 - Kochi View
Paardenraces JPN Saga 06/23 11:10 - Saga View
Paardenraces Lyon-Parilly 06/23 11:07 Lyon-Parilly View
Paardenraces Vincennes 06/23 10:50 Vincennes View
Cricket County Championship Div 1 06/23 10:00 Nottinghamshire Nottinghamshire 67/1 Somerset Somerset
Cricket County Championship Div 2 06/23 10:00 Yorkshire Yorkshire 62/0 Gloucestershire Gloucestershire
Cricket County Championship Div 1 06/23 10:00 Warwickshire Warwickshire ,56/1 Hampshire Hampshire
Cricket County Championship Div 2 06/23 10:00 Middlesex Middlesex 67/1 Derbyshire Derbyshire
Cricket County Championship Div 2 06/23 10:00 Sussex Sussex 58/3 Leicestershire Leicestershire
Cricket County Championship Div 1 06/23 10:00 Kent Kent 58/2 Lancashire Lancashire
Cricket County Championship Div 1 06/23 10:00 Worcestershire Worcestershire ,47/2 Surrey Surrey
Cricket County Championship Div 2 06/23 10:00 Glamorgan Glamorgan ,66/2 Northants Northants
Cricket County Championship Div 1 06/23 10:00 Essex Essex ,88/2 Durham Durham
Cricket India - Dames v Zuid-Afrika - Dames - 3e ODI 06/23 08:00 India - Dames ,201/8 Zuid-Afrika - Dames
Windhondenrennen AUS Darwin 06/23 11:48 - Darwin View
Windhondenrennen AUS Mandurah 06/23 11:45 - Mandurah View
Windhondenrennen Sunderland 06/23 11:34 Sunderland View
Windhondenrennen Doncaster 06/23 11:29 Doncaster View
Windhondenrennen AUS Darwin 06/23 11:28 - Darwin View
Windhondenrennen Yarmouth 06/23 11:26 Yarmouth View
Windhondenrennen AUS Mandurah 06/23 11:25 - Mandurah View
Windhondenrennen Valley 06/23 11:21 Valley View
Windhondenrennen Sunderland 06/23 11:18 Sunderland View
Windhondenrennen Doncaster 06/23 11:12 Doncaster View
Darten European Tour 8 06/23 11:00 Owen Bates 0-5 Stephen Bunting Stephen Bunting
Hockey FIH Pro League 06/23 11:30 Groot-Brittannië Groot-Brittannië 0-0 België België
Hockey Oostenrijk - Bundesliga - Dames 06/23 10:15 Navax AHTC - Dames 2-0 HDI WAC - Dames
Tafeltennis Setka Cup Jakub Nemecek Snr 7-6 Ales Brandtl Jnr
Tafeltennis TT Elite Series 11-5,11-9 Mateusz Golebiowski 4-3 Bartosz Czerwinski
Tafeltennis Setka Cup 11-8,5-11 Mykhailo Sokur 0-0 Andrii Derevianko
Tafeltennis Setka Cup 8-11 Orest Hura 2-3 Ruslan Haysenyuk
Tafeltennis TT Elite Series 11-9,8-11,7-11 Maciej Domin 5-5 Kacper Glazowski
Tafeltennis Tsjechië - Liga Pro 11-13,10-12 Jan Kanera 5-7 Zdenek Bilek
Tafeltennis Tsjechië - Liga Pro 9-11,11-9,7-11,11-5 Slavomir Kollner 0-0 Jiri Koch
Tafeltennis Tsjechië - Liga Pro 11-6,11-9 Michal Raska 14-12 Radim Uhlar
Tafeltennis Tsjechië - Liga Pro 9-11,11-6,11-4 Pavel Divis 3-1 Josef Fuchs
Tafeltennis Setka Cup 11-8,6-11,10-12 Ondrej Malecek 5-4 Ondrej Mezera
Tafeltennis Setka Cup 11-13,5-11,11-8 Oleksandr Syksa 4-11 Roman Tveritinov
Tafeltennis TT Cup 16-14,12-14,10-12 Jakub Fencl 2-3 Matej Beran
Tafeltennis Setka Cup 6-11,11-7,10-12 Mykhailo Potapov 1-3 Ihor I Syniavskyi
Tafeltennis Setka Cup 11-7,7-11,13-15,11-4 Daniil Habrelyan 3-2 Oleh Volynets
Tafeltennis TT Cup 7-11,14-12,9-11,14-12 Vladimir Svoboda 5-3 Lukas Pour
Beachvolleybal Beach Pro Tour - Messina Sengers/Boehlé 9-6 Benzi/Bonifazi
Beachvolleybal Austria Beach Pro Women Schutzenhofer/Plesiutschnig 8-4 Wengler/Masch'er
e-sport Honor of Kings - KGL Summer 00:00 Xianyou Gaming 0-1 Kai Lun Gaming
e-sport LOL: Wild Rift - Super League 00:00 J Team J Team 0-0 WuHu Gaming
e-sport VALORANT - VCT Pacific 01:20 DetonatioN FocusMe DetonatioN FocusMe 1-0 ZETA DIVISION
e-sport Crossfire - CFPL 00:00 KINGZERO-eSports 0-0 All Gamers
e-sport LOL - LPL Summer Placements 00:44 Top Esports Top Esports 0-0 LNG Esports LNG Esports
e-sport CS2 - European Pro League Division 2 01:35 Johnny Speeds 8-7 los kogutos
e-sport CS2 - EsportsBattle 01:18 Seight 1-5 Gameinside
e-sport LOL - VCS Summer 24:38 Vikings Esports Vikings Esports 1-0 Team Secret Team Secret
e-sport Crossfire - CFML 00:00 Evolution Power 1-0 Edward Gaming Edward Gaming
e-sport VALORANT - VCT China 01:40 TYLOO TYLOO 0-4 Trace Esports